Блог методиста, вихователя, психолога Кондрат'євої Наталії Миколаївни

29.10.16

            Заняття – гра « Ательє мод»
Мета:
-                   сприяти формуванню мовленнєво - комунікативної особистості під час оволодіння лексичним матеріалом до теми одяг .  
-                   Формувати у дітей уявлення про зміст роботи зі створення  одягу  в ательє про взаємозв*язок праці людей різних професій (модельєра, швачки). 
-                   Вдосконалювати граматичну будову висловлювань; формувати монологічне та діалогічне мовлення.
-                   Вправляти у диференціаіцї звуків у загадках, скоромовках, чистомовках.
-                   Розвивати слухову увагу, пам*ять, мислення, моторику пальців рук, мовного апарату, фонематичне сприйняття.
-                   Виховувати пізнавальну активність, інтонаційну виразність мовлення., а також бережливе ставлення до одягу  повагу до праці людей.
Форми активності: пізнавальна, мовленнєва, соціально – моральна,    емоційно- ціннісна.
Обладнання:

Індивідуальні картки : «Перший звук», «Що зайве і чому?», «Мнемотаблиці», «З'єднай крапки»


                                            Хід заняття.
В. Малята, мені дзвонила Зінаїда Василівна – наша кравчиня. Вона просить допомогти їй придумати нові моделі для гала – концерту.  Допоможемо? (так). Для цього хочу вам запропонувати відкрити  ательє. Давайте його відкриємо тут у нас в групі. У вас є імена, і нашому ательє треба придумати назву. Пройдіть сюди тут лежать картки, виберіть ту яка вам подобається, це схематичне зображення назви ательє. (Діти вибирають малюнок, додаток).

Так ви зробили свій вибір, це зайве. д\г «Перший звук». (Діти називають перший звук своєї картки.). молодці, а давайте тепер поділимо ці слова на склади. д\г «Поділи на склади». Стільки багато назв. Як же вибрати? (лічилка). Щоб тканину розкроїти
                   І  сукню пошити,
                   Ражем ножицями жваво:
                   Вгору – вниз, вліво – вправо.
(за допомогою лічилки вибирають потрібну картку.). Це і буде назва нашого ательє.
В. Треба вирішити хто буде працювати в нашому ателье.(відповіді) Модельери. Кто це? (люди які створюють одяг). Bipнo, ще хто? Швачки. Це хто?(це люди які шиють одяг). Так. А ще нам потрібні моделі. Як ви вважаете хто це? (це ті хто демонструє одяг). Молодці. Ви  не проти як що я буду директором нашого ательє. (бейжик), а ви будите моїми помічниками. Я хочу перевірити чи все ви знаєте про одяг. Сідаємо поговоримо. (Діти сідають на килимок). Які види одягу ви знаєте?(для сну, верхній, білизна і т.д). Молодці. А відгадайте мою загадку. «Усіх обшиваю, сама одягу не маю» (голка)
А може хто з вас знає загадки? А хто знає скоромовки?  («Шпак шпачисі шапку шив, швидко шилом ворушив», «Кравець найкращий – їжачок, він має тисячу голок»)
В. Молодці. Я думаю що з вас вийдуть гарні модельери. Давайте підійдемо до столу. У мене там все змішалось. Допоможете розібрати? д\г «Що зайве і чому?»(картки)
 
  
 
(Діти беруть картку и відповідають за зразком « У мене зайва чашка, тому що це посуд»).
В.Тепер ви готові створити свій одяг. Ми будемо працювати командами. Для цього поділимось. В ательє крім голок і ниток у мене тут є ґудзики. Вони нам допоможуть. Вибіріть собі ґудзик. 
 
Зверніть увагу на них увагу. Тут будуть працювати ті у кого ґудзик з двома дирочками. Тут ті у кого чотори.
Д\г «Який в тебе гудзик»( Діти діляться на команди коментуючи свій вибір. «У мене маленький, ґудзик з двома дирочками») .У кого великий ґудзик той модельєр. Ось завдання.
 (робота з мнемотаблицей) .
Це завдання для тих у кого ґудзик з чотирма дірочками.
Це завдання для тих у кого ґудзик з двома дірочками.
Молодці поаплодували  собі. Перед тим як почати виготовляти лекала, давайте виберемо матеріал.
д\г «З якої тканини»(утворення прекметників),
спідниця із шовку – шовкова спідниця,
сукня із бавовни – бавовняна сукня,
штани із джинсу – джинсові штани,
рукавички із шкіри – шкіряні рукавички, і т.д.
 д\г «Скажи навпаки»(добір антонімів)
Довга сукня – коротка сукня
Вузька стрічка – широка стрічка
Чисті чоботи – брудні чоботи
Великий ґудзик – маленький ґудзик.
В.  Ми готові робити  лекала. Пам*ятаєте у кого який ґудзик? Візьміть картку  де зображений твій ґудзик. Сідайте де вам зручно працюємо. (Діти з*єднують крапки, називають що зображене)
А давайте зашифруємо назви. д\г «Шифрувальники».
(діти виконують звуковий розбір слів:  шуба (- 0 -  0), сорочка (- 0 - 0 - - 0), штани (- - 0 - 0), піжама (= 0 – 0 – 0).)
Молодці. (з*єднуємо до купи) Який же одяг ми зробили.
Про нього ми знаємо чистомовки 
Ця –ця- ця- гарна спідниця,
Ні –ні - ні – модні штані,
Чка –чка – чка -  шовкова сорочка,
Ки –ки- ки – шкіряні рукавички.
Давайте віднесемо лекала нашій Зінаїді Василівні.



Немає коментарів:

Дописати коментар