Блог методиста, вихователя, психолога Кондрат'євої Наталії Миколаївни

29.10.16

Заняття з розвитку мовлення
«Виставка шапок»

Мета:
-         розвивати системність мислення в процесі розширення знань о предметах одягу – головні убори.
-         розлічати і називати головних уборів, групувати їх по функціональному признаку.
-         розвивати вміння добирати слова з протилежним значенням (антоніми).
-         закріплювати вміння будувати поширені речення вживаючи сполучник  «я вважаю,…..тому що»
-         закріплювати вміння дітей утворювати  слова за допомогою суфіксів.
-         розвивати мислення, фантазію під час гри « Добре – погане».
-         продовжувати формувати вміння чітко вимовляти слова, поєднуючи слова з рухами пальців рук.
-         розвивати дрібну моторику кистей рук.
-         активізувати словар:шапка, шляпа,панама, каска, папаха, кепка.
-         удосконалювати техніку малювання олівцями, закріплювати вміння доповнювати зображення предмета, закріплювати почуття композиції.
-         закріплювати вміння працювати  технікою «ори гамі».
-         виховувати дбайливе ставлення до головних уборів.
                      

                           Хід заняття.

Вихов.: Нагадайте будь ласка мені що ми з вами сьогодні знайшли в групі, (коробку). Ви хочете дізнатися що в ній. (відкривають коробку а там дві шапки). Подивіться шапка. А на ній написано «чарівна» і «навпаки».Я   зрозуміла,якщо її одягнути, то все стане навпаки. Така шапка може нам знадобиться,  залишимо ії в групі.
-Як ви вважаєте для чого взагалі потрібні шапки.
-         Щоб голові було тепло взимку.
-         від сонця захищає.
-         Від дощу, щоб не намокла.
 -Які головні убори покривають голову влітку?
-         Хустки,
-         панами,
-         бейсболи,
-         кепки.
-Якими вони повинні бути? Легкими.
 -Назвіть осінні головні убори, (капюшон, вязані шапки)
 -А зимові шапки які? (теплі, хутряні або пухові) А ось я зараз перевірю , чи впізнаєте ви їх.  гра «Яка шапка заива»(ко.мп.ютер)    
-Як ви вважаєте раніше коли люди невміли шити, в'язати, що вони одягали на голову, (міркування)                                                  
А тут ще гра «Добре-погано»
Фіз мінутка.
Йдем на вулицю гуляти.
Капелюха треба взяти.
Капелюшок дістаєм
І на вулицю ідем.
Перехожих зустрічаєм.
Капелюшок свій знімаєм.
Всіх по черзі іх вітаєм.
Вітерець раптом дмухнув
Капелюх до долу здув
Капелюх наздаженем
Й далі ми гулять підем.
  Молодці. А казки ви любите. Давайте пригадаємо якому казковому герою належить капелюх. ( Діти з капелюха вибирають собі картку з головним убором казкового героя, відповідають). Я ось що подумала. Давайте ми з вами утворимо прізвища від назв головних уборів. (Шапка -шапкін, панама- панам кін, шляпа - шляп кін, кепка -кепкін, паха- папахін.) Добре впорались.
  Я дивлюсь ви все знаєте про шапки. Допоможіть мені. Які головні убори на якій роботі одягають., (будівельники-каски, міліціонери, військові -кашкет, кухарі - ковпак)   А тут в коробці є ще шапки. (Дістає і діти одягають). Ось ти одягнув шапку…., яким ті себе відчуваєш?. Бачите як змінює вас капелюх. А зараз я хочу запросити вас у майстерню де ви зможете виготовити капелюх. Але спочатку треба розім*яти пальчики.
пальчикова гімнастика.
Йшов по вулиці пастух .
Упустив свій капелюх
Капелюх став бруднуватий
Треба швидко його прати
він водичку нагріває,
у циберко виливає.
Порошок туди поклав,
Капелюшок відіправ.

 Вибирайте матеріал з яким ви будете працювати. Вих. Підходить до дітей ставить запитання. Давайте влаштуємо виставку.





Немає коментарів:

Дописати коментар